Maltepe Mah. TTM1

Zeytinburnu/İSTANBUL

0 212 481 08 86

0 532 692 46 78

E – Ticaret Kutusu
Son yıllarda online (internet üzerinden) satışların yadsınamaz artışıyla neredeyse tüm sektörlerin online platformlarda yerini alarak e- ticaret satışına başladılar. Bu platformda satış mantığı firma ürünlerinin çeşitli online platformlarda sergilenerek müşteriye sunulması ve müşteri siparişinin firma tarafından kargolanarak gönderilmesi üzerine kurulmuştur. Ürün gönderiminde kullanılan e- ticaret kutu çeşitleri firmaların olmazsa olmaz ambalaj ürünlerinden biri halini aldı. Kargo kutusu olarak da bilinen e – ticaret kutuları satılan ürünün firmadan çıkıp müşteriye ulaşana kadar deformasyona uğramamasını, ürünün paketlenmesinde şık görünümünü ve marka tanıtımını sağlayan ambalaj ürünüdür.

E- Ticaret Kutusu Nasıl Hazırlanır? Kargo Kutusu Özellikleri Avantajları Nelerdir?

Farklı malzeme ve tasarımlarla hazırlanan kutu çeşitleri firmalara kutu seçeneği olarak geniş bir yelpaze sunar. Firmanın kutu için ayırdığı bütçe, ürününün nitelikleri ve kargo sürecinde ürünü koruma gereksinimlerine göre istenilen her ebat ve özellikte kutu çeşidi mevcuttur. Kutunun ana malzemesinde karton, Kraft, oluklu mukavva gibi malzemeler, taslamasında kuşe, kumaş, fantezi kağıt gibi malzemeler kullanılarak farklı çeşitlerde hazırlanabilir. Aynı zamanda mıknatıslı, asetat kapaklı, pencereli, çekmeceli gibi aksesuarlar ve tasarımlarla çeşitlenebilir. Baskısında ise firma logosu, slogana ve bilgileri eklenebilmektedir. Firmanın marka kalitesi, bütçesi ve satıştaki ürün özelliklerine göre en doğru kutu çeşidini seçmesinde en önemli faktör işi sipariş ettiği matbaanın doğru yönlendirmesi, kaliteli ve seri üretimi oldukça fazla önem taşımaktadır.

E- ticaret satışlarında firmaların önceliği ürünü müşteriye doğru ve zarar görmeden ulaştırmaktır. İnternet üzerinden sipariş veren müşterinin siparişi hazırlanırken firmanın ürünü için seçmiş olduğu kutu ile paketlenir. Ardından kargoya verilir ve müşteriye gönderimi sağlanır. Siparişini teslim alan müşterinin firma tarafından gördüğü ilk materyal bu seçilen kutudur. Eğer firma ürünü şık ve kaliteli bir kutu ile gönderdiyse hem müşterisinin gözüne hitap ederek marka değerini arttırır hem ürününü zarar görmeden gönderdiği için hem de devam eden süreçte müşterinin üzerinde marka logo ve bilgileri yer alan kutuyu kullanımı sayesinde reklamını devam ettirerek avantajlı olmaktadır.

Kargo Kutusu Seçiminde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Geleneksel ticarette satış süreci kendiniz ya da çeşitli sorumlu elemanlarınız tarafından kontrol altında tutulabilmektedir. Ancak online satışlarda ürün firmadan kargoya teslim edildikten sonra birçok el değiştirerek müşteriye iletilme sürecinde firma kontrolünde değildir. Bu durumda ürünün zarar görmeden ulaşabilmesini sağlayabilmenin yani bu süreci kontrol altında tutabilmenin tek çözümü dayanıklı bir kutu kullanmaktır. Birkaç madde ile örneklendirmek gerekirse;

  • Bir cam parfüm şişesinin kargolanma sürecinde en doğru seçim separatörlü ser mukavva kutudur.
  • Tekstil sektöründe şal, gömlek gibi ürünlerin gönderiminde Kraft kutu içerisinde pelür kağıt kullanılarak paketleme yapılabilir.
  • Teknolojik telefon, kulaklık gibi hassas ürün gönderiminde taslama separatörlü kutu kullanılabilir.
  • Aksesuar, saat gibi değerli ürünlerin gönderiminde içerisine sünger yerleştirilen mıknatıslı kutu seçilebilir.

E- ticaret Kutusu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Kargo kutusu yaptıracak firmanın sipariş adedi, kağıt seçimi, kutu ölçüleri, baskı özellikleri ve varsa ekstra aksesuar özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Diğer tüm matbaa ürünlerinde olduğu gibi kargo kutusunda da sipariş adedi arttıkça adet fiyatı düşmektedir. Kağıt kalitesi ve ekstra eklenen baskı özellikleri ve aksesuarlarla doğru orantılı olarak fiyat artmaktadır.

İkra Ambalaj olarak e- ticaret kutusu ihtiyaçlarınızda doğru çözüm, seri üretim ve zamanında teslimat ilkelerimizle hizmet vermekteyiz. Mevcut ürünlerinize uygun, farklı ve ilgi çekici görünüm sağlayan grafik ve tasarım süreçlerinde en doğru seçimi yapmanız aynı zamanda da varsa mevcut kutu tasarım numuneniz üzerinden kaliteli ve sorunsuz hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now Button