Maltepe Mah. TTM1

Zeytinburnu/İSTANBUL

0 212 481 08 86

0 532 692 46 78

Maske Kutusu

Maske Kutusu Özellikleri Ve Fiyatları

Küresel salgının tüm dünya üzerinde etkili olduğu ve yüz binlerce insanın ölümüne sebep olan Covid-19 (Corona) virüsüne karşı korunma tedbirleri arasında yer alması sebebiyle maske ve eldiven kullanımı son günlerde artış göstermektedir. Bu durumla doğru orantılı olarak maske üretimi ve tüketimi de artmaktadır. Bu artışlar doğrultusunda maske kutusu baskısında oldukça çok yükseliş vardır. Bu süreçte salgından korunma yöntemlerinin steril olması büyük bir öneme sahiptir. Maske kutusu da bu ürünün korunmasını sağlayan bir ambalaj olarak önemli bir rol teşkil eder. Maskelerin insanları virüsten koruması gibi maske kutusu da hijyen ve kullanışlılık sağlaması özelliğiyle ön plana çıkar.

İkra Ambalaj olarak maske kutusu baskı sürecinde işinde profesyonel ve tecrübeli ekibiyle doğru çözüm üretmektedir. Seri üretim, zamanında ve hızlı teslimat ile maskelerin halka ulaştırılmasında önemli bir görev üstlenerek, maliyet hususunda da dijital basım seçenekleriyle maskelerin daha ucuz olması için hizmet vermekteyiz.

Maske Kutusu Kullanımının Önemi Nedir?

Virüse karşı koruma sağlayan medikal maskeler ancak zarar görmemiş ve hijyenik ise etkili olabilmektedir. Birçok kez temas edilen, yırtılmış ve bir koruması olmadan açıkta bekleyen maskeler faydalı olmaktan çok zarar verir hale gelir. Hijyen bakımından büyük bir öneme sahip olan maske kutularının özenle hazırlanmış tasarımları sayesinde kişiler kutudaki diğer maskelere temas etmeden ihtiyacı olan maskeyi kutudan çekebilir. Hijyen avantajının yanı sıra maske üretiminde kutu kullanımı sayesinde; maskeler 200’lü, 100’ lü, 50’ li ve 10’lu maske kutusu olacak şekilde sağlam ve düzenli şekilde saklanarak taşınmasını sağlar. Aynı zamanda maskelerin yırtılması yıpranması gibi darbelerden korunur. Son olarak ise pratik kullanım sağlamasıdır. Maske kutularının pratik kullanım sağlayan tasarımı ile; hastane, banka, fabrika gibi yoğun ve toplu faaliyetin olduğu alanlarda kolaylıkla kullanım ile kutudan alınarak kullanım sağlanıyor.

Maske Kutusunda Hangi Malzemelerden Üretilir?

Kaliteli kağıt kullanımıyla maske kutuları üreticilerin maskede oluşabilecek zararları en az indirgemesini, aynı zamanda da zararın gözlemlenmesini kolaylaştırmaktadır. Bunun yanında maske satın alan kişilerde de güven oluşturarak ürünün yeterliliğini sağlıyor.

Bu doğrultu da maske kutularında kullanılan Amerika Bristroldür. Genel itibariyle 50’lik tek kullanım maske kutularında 300 gr karton kullanılır. Bunun dışında maske sayısına göre istenilen kağıt niteliği ve boyutta maske kutusu basılabilmektedir.

Maske Kutusu Maliyeti Nedir?

Maske kutusu fiyatları son dönemlerdeki anlık gelişmelerde ki dengesizlikler ile değişmektedir. Ancak maske kutularının fiyatlarını belirleyen unsurlar. Malzeme özelliği, adet sayısına göre belirlenen gramajı ve sipariş adetidir. Adet arttıkça birim fiyatı düşer. Kağıt gramajı düştükçe birim fiyatı düşer. Aynı zamanda kağıt niteliğine göre d fiyat değişmektedir.

Maske Kutularının Teslimat Süresi Nedir?

Teslimat süresi maske kutusu sipariş adedine göre değişkenlik gösterse de, içerisinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte maske üreticilerinin kullanıcılara maskeleri en hızlı şekilde ulaştırabilmeleri için İkra Ambalaj olarak üzerimize düşen görevi en hızlı şekilde yerine getirmek önceliğimizdir. Yoğun bir talebin olduğu şu dönemde gerekli nakliye aracılıkları ile maske kutusu siparişlerimizi hızla müşterilerimize ulaştırıyoruz.

Maske Kutusu Özellikleri;
Genel olarak maske kutuları; içi beyaz olarak bilinen 250 gram Amerikan Bristol, 19.7 x 10 x 9 cm ölçülerindedir.

Call Now Button