Maltepe Mah. TTM1

Zeytinburnu/İSTANBUL

0 212 481 08 86

0 532 692 46 78

Mukavva Kutu
Firmaların müşterilerine sunduğu ürünler hakkındaki ilk izlenimi veren kutular ambalaj çeşitleri arasında en önemlilerinden biridir. Aynı zamanda ürünleri taşımak, bir yerden bir yere göndermek gibi durumlarda ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle özel ürünler için kullanılan sert mukavva kutuların mukavemeti sayesinde içerisindeki ürünü hem dış etkenlerden korur hem de ürün güvenli bir şeklide taşınabilir.

Mukavva Kutu Üretimi Nasıl Yapılır,  Özellikleri Nelerdir?

Genel olarak tabaka mukavvaların 1mm ile 3 mm arasında istenilen ölçülerde kesilerek üzerine Kraft kağıt, cilt bezi, kuşe kağıt gibi taslama malzemeleri kaplanmasıyla üretimi yapılmaktadır. Firmaların ürün özelliğine ve taleplerine bağlı olarak kutu içinde kutu kullanılarak kilitli kutu modeli yapılabilmektedir. Alternatifi karton kutu çeşitleri arasında en dayanıklı ve sert olanıdır denilebilir. Birçok kağıt çeşidi seçeneğiyle kaplanarak üretimi yapılabilmektedir. Sert mukavva kutularda kuşe, Amerikan Bristol, Kraft, triplex karton, fantezi kağıt gibi malzeme seçenekleri mevcuttur. Seçenek çeşitliliği ve dayanıklı yapısıyla özellikle kaliteyi ön planda tutan firmalar tarafından tercih edilmektir.

Mukavva Kutu Kullanım Alanları Nelerdir, Hangi Sektörlerde Tercih Edilir?

Kullanım alanı olarak geniş yelpazeye sahip bir kutu çeşididir. Neredeyse tüm sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

  • Öncelikli olarak mücevher, saat, takı ve aksesuar gibi değerli ürünlerin satışında şıklığının tamamlayıcısı ve zarar görmeden güvenli bir şekilde saklanması ve taşınması için tercih edilen bir ambalaj ürünüdür.
  • Ev tekstili ve ev aksesuarları gibi ağır hediyelik ürünlerin muhafazasında ve taşınmasında tercih edilir.
  • Kozmetik sektöründe krem, parfüm, far gibi birçok ürün için tercih edilir. Mukavva kutuların içerisine özel separatörle yerleştirilen çeşidi kozmetik ürünlerinde en sık tercih edilen mukavva kutu çeşitlerindendir.
  • Son yıllarda en çok online platform kullanılan sektörlerden biri olan tekstilde şal, eşarp, gömlek, pantalon, tunik, kravat gibi birçok ürünün gönderilmesinde hem güvenli taşıma özelliği hem de müşteriye ürünün ilk görüşte şık sunumu için, aynı zamanda da kaliteyi ön planda tutan tekstil firmaları tarafından tercih edilir.
  • Teknolojik aletlerin saklanması ve taşınmasında güvenliği sağlaması sebebiyle de tercih edilir.
  • Son zamanlarda trend olan hediye çiçek, kutu içinde çiçek gibi ürünlerde de mukavva kutu tercih edilir.

Kaliteli özellikleriyle dikkat çeken mukavva kutu kullanımıyla markanızın değerini arttırır, içinde sunulan ürüne ekstra değer katar ve dayanıklılığıyla hem güvenli kullanım sağlar hem de müşterilerinize uzun yıllar kullanım sağlayarak marka reklamınızı müşterileriniz kullanımı sayesinde devam ettirir.

İkra Ambalaj olarak mukavva kutu ihtiyaçlarınızda bizimle iletişime geçebilirsiniz. İsteğiniz doğrultusunda tasarlanan kutular ile kaliteyi ön planda tuttuğumuz seri üretim ile siparişlerinizi zamanında teslim ediyoruz.

Call Now Button