Maltepe Mah. TTM1

Zeytinburnu/İSTANBUL

0 212 481 08 86

0 532 692 46 78

Mıknatıslı Kutu

Sert mukavva malzemeli kutuların kapak kısmında mıknatıs kullanılmasıyla üretilen kutu çeşidine mıknatıslı kutu denilmektedir. Mıknatıs özelliğiyle kolayca kapanması ve açılması zor olması sebebiyle hem kullanışlıdır hem de içerisindeki ürünü güvenli muhafaza etme ve taşıma özelliğine sahiptir.

Mıknatıslı Kutu Üretimi Nasıl Yapılır?

Firmaların tercihi ya da ürün özelliklerine göre genellikle mukavvanın ana malzeme olarak kullanılmasıyla işe başlanır. Hemen ardından baskı isteklerine ve yine firma tercihine bağlı olarak üzerine sıvama yapılacak malzeme seçilir. Seçilen taslama malzemesinin üzerine firmanın logosu, bilgileri ya da sloganı ile baskıya girilir. Bu esnada kapağın belirlenen bölgesine mıknatıs yerleştirilir ve sıvası yapılarak kutu müşterinin kullanımına hazır hale gelir.

Mıknatıslı Kutu Özellikleri Nelerdir?

Sert mukavva kutu özelliklerinin kullanılabilmesinin yanı sıra mıknatıs özelliğinin de birleşmesiyle sektörde lüks kutu olarak bilinmektedir. Özellikle ürün kalitesine uygun nitelikte kutu ile ürünün saklanması, satışının yapılması ve saklanması gibi süreçlerde tercihini mıknatıslı kutu çeşitlerinden yana kullanan firmaların marka değerini yansıtmak ve müşteriye ürünlerini ilk görüşte şık sunmak gibi faydalar sağlamaktadır. İçerisine konulacak ürünü çevresel faktörlerden korumak anlamında en ideal kutu modelidir. Hem malzemesinin mukavemeti hem de kapağında ki mıknatıslı sistemiyle en yüksek seviyede dayanıklılık ve koruma sunmaktadır.

Mıknatıslı Kutu Kullanım Alanları Nelerdir?

Firmaların ürünlerine ve isteklerine bağlı olarak oldukça fazla modelde üretim yapılabilmesi sebebiyle nerdeyse tüm sektörlere uygun mıknatıslı kutu modelinde üretimi yapılmaktadır. Aynı zamanda içerisine yerleştirilecek materyalle tüm ürünlere uygun kullanım sağlanabilir. Mıknatıslı kutunun en sık kullanıldığı sektörler aşağıdaki gibidir;

  • Mücevher ve takı sektörünün e sık tercih ettiği kutu çeşididir. Değerli ürünler olması sebebiyle hem ürünün kalitesini yansıtması, hem şık görünümü hem de narin olan ürünlerin zarar görmemesi için tercih edilir. Saat, kolye, yüzük gibi çeşitli ürünlerin özelliklerine uygun tasarlanan separatör ya da sünger içerisine yerleştirilerek tercih edilir. Mıknatıslı kapağı sayesinde de güvenli kullanım ve saklama koşulları sağlar.
  • Kozmetik sektöründe genel itibariyle satış, taşınma ve saklama süreçlerinde zarar görmemesi gereken koşullara ihtiyaç duyan ürünler mevcuttur. Bu doğrultuda ürünün özelliklerine uygun separatör ya da süngerin içerisine yerleştirilmesiyle kullanılır. Parfüm, krem, far gibi kozmetik ürünler mıknatıslı kutuya en çok ihtiyaç duyulan ürünlerdir.
  • Tekstilde markasının kalitesini müşteriye ilk görüşte yansıtmak ve uzun ömürlü kullanım sağlamak için tercih edilir. Özellikle kravat, kemer, papyon, gömlek, pantolon, tişört, eşarp gibi tekstil ürünlerinde sıklıkla tercih edilir.

Mıknatıslı Kutu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Mıknatıslı kutu fiyatlarında kullanılan malzeme, baskı tercihi, mıknatısı, adedi, boyutları gibi firmaya özel tercihlere göre belirlenmektedir.

İkra Ambalaj olarak firmanızın hazır numunesi üzerinden uygun fiyat, kaliteli üretim ve zamanında teslimat garantisiyle hizmet veriyoruz. Aynı zamanda hem uygun fiyatlı hem de şık bir mıknatıslı kutu tasarımı arayışındaysanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Deneyimli kadromuzla ürününüze uygun kutu tasarımı, baskı grafiği ve seri üretimle hizmet vermekteyiz. Önceliğimiz sizin tercihleriniz ve beklentileriniz doğrultusunda markanıza en uygun mıknatıslı kutu tasarımıyla sizleri buluşturmaktır.

Call Now Button