Maltepe Mah. TTM1

Zeytinburnu/İSTANBUL

0 212 481 08 86

0 532 692 46 78

İlaç Kutusu

İlaç Kutusu Özellikleri Ve Fiyatları

 

Karton İlaç Kutusu

İnsan yaşamının en önemli unsuru olan sağlık iken, insan sağlığında ki en önemli unsurlardan biride ilaçlardır. Birebir insan sağlığında etkiye sahip olan ilaçların taşınması ve saklanmasında kullanılan karton ilaç kutusu üretiminde, alanında uzman ve deneyimli kadromuz ile hizmet vermekteyiz.

Karton İlaç Kutusu Üretimi Nasıl Gerçekleşmektedir?

İlaç kutusu ihtiyaçlarıyla ilgili tüm istekleriyle ilgili bilgileri tarafımıza bildiren firmaya, bünyemizde çalışan grafikerlerimizin hazırladığı çizimler sunulur. Bu çizimde onay alındıktan sonra sipariş basıma alınarak ardından iş kesime alınır ve gerekli yapıştırma işlemleriyle sonuçlandırılır. Kullanıma hazır olan ürünler itinayla paketlenerek sipariş veren firmanın isteği doğrultusunda ki nakliye seçeneğiyle teslim edilmektedir.

İlaç Kutusu Özellikleri Nelerdir?

  • Genel olarak ilaç kutularında kroma karton ve Amerikan Bristol kullanılmaktadır. 250 gr ve 300 gr arasında kağıt kalınlığı tercih edilebilmektedir.
  • İlaç kutusu ölçüleri, içerisine konulacak kapsül, şişe ya da jel ebadına göre ve aynı zamanda yeterli boşluk bırakılarak alınır.
  • İlaç kutularında ekstra işçilik olarak kullanılabilecek özellikler de mevcuttur. Kabartma (gofre), selefon, altın ve gümüş varak, kısmi lak gibi baskı özellikleri; dikkat çekici ve hoş görünüm sağlaması açısından sıkça tercih edilmektedir.

İlaç Kutusu Kullanımın Önemi Nedir?

Karton ilaç kutusu üzerine basılan önemli notlar, isim ve renkli basım gibi özellikleriyle hem bilgilendirici hem de etkileyici bir ambalaj ürünüdür. Aynı zamanda insan sağlığını birebir temas ile ve vücuda alım ile etki etmesinden dolayı taşınma ve muhafaza etme sürecinde koruyucu özelliğiyle nem arz etmektedir. İlaçların üretici firmadan satıcı firmaya ulaşmasında yıpranmasını ve zarar görmesini engeller. Satıcı firmaların eczanelerde ve ilacı satın alan kişilerin de evlerinde sağlıklı ve uzun ömürlü muhafaza etmesini sağlamaktadır.

İlaç Kutusu Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Talep edilen kutu ölçüleri, malzeme cinsi ve kalitesi gibi özellikleri fiyatlar da etkiliyken. Baskı da kullanılacak ekstra işçilik, tasarım ve en önemli de sipariş adedi ilaç kutusu fiyatlarını etkilemektedir.

Tüm ilaç kutusu ihtiyaçlarınızda bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi ve fiyat alabilirsiniz. İkra Ambalaj olarak siparişlerinizi doğru çözüme ulaştırıyor, kaliteli ve seri üretimle hazırlıyor ve zamanında teslim ediyoruz.

Call Now Button